مصحف شریف قرآن نفیس یونسکو

موجودی: در انبار
14,520,000 تومان
کد محصول: 7004

خلاصه ای از توضیحات

کتابت و تذهیب مصحف شریف قرآن نفیس یونسکو مصحف شریف قرآن کریم چاپ کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران، در زمره برجسته‌ترین و ارزشمندترین اثر از انتشارات این کمیسیون است که علاوه بر ارزش معنوی و روحانی از نظر کتابت آثار الهی می‌تواند به‌عنوان یک مجمو...
+

کتابت و تذهیب مصحف شریف قرآن نفیس یونسکو

مصحف شریف قرآن کریم چاپ کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران، در زمره برجسته‌ترین و ارزشمندترین اثر از انتشارات این کمیسیون است که علاوه بر ارزش معنوی و روحانی از نظر کتابت آثار الهی می‌تواند به‌عنوان یک مجموعه هنری به‌شمار آید و به‌عنوان یک مرجع مهم فرهنگی در مطالعات هنر ایرانی و فرهنگ اسلامی مورد استفاده قرار گیرد. قرآن مصحف کمیسیون ملی یونسکو، حاصل تلاش چندساله استادانی است که به این کار عشق ورزیده و انجام آن را وجهه همت خود قرار دادند.

 

مقدمات چاپ و انتشار این کلام ربانی با توجه به حساسیت خطیر آن از سوی این کمیسیون با تأنی و احتیاط درخور، در سال ۱۳۷۰ آغاز و با بهره‌گیری از توانایی و تجربیات استادان فن، به فرجام  رسید.

 

از میان ترجمه‌های موجود، ترجمه استاد عبدالمحمد آیتی و از میان خطوط رایج، خط نسخ استاد احمد نیریزی و خط نستعلیق استاد امیر احمد فلسفی انتخاب شد. از تذهیب استاد علی مطیع و تذهیب و قلم‌گیری استاد کریم صفایی استفاده گردید. این کتاب شریف، با جلد و جعبه چرم و با صفحات گلاسه رنگی انتشار یافته است.

 

تلاش کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران، با عنایات خداوندی سرانجام پس از ده سال و اندی به بار نشست و حاصل آن چاپ و انتشار این مصحف ارزشمند است که در نوع خود بی‌نظیر است. از پروردگار متعال می‌خواهیم که این خدمت را قبول فرماید و دعای خیر همه دل‌سپردگان به کلام مقدس را شامل حال گرداند.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب

Demo Options

pattern 28
pattern 29
pattern 30
pattern 31
pattern 32
pattern 33
pattern 34
pattern 35
pattern 36
pattern 37
pattern 38
pattern 39
pattern 40
pattern 41
pattern 42
pattern 43
pattern 44
pattern 45

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout

logo-samandehi