مصحف شریف قرآن نفیس یونسکو

مصحف شریف قرآن نفیس یونسکو

21,650,000تومان
کد محصول: 7004
موجودی در انبار
تعداد بازدید 3443

توضیحات محصول

مصحف شریف قرآن نفیس

کتابت و تذهیب مصحف شریف قرآن نفیس یونسکو

مصحف شریف قرآن کریم چاپ کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران، در زمره برجسته‌ترین و ارزشمندترین اثر از انتشارات این کمیسیون است که علاوه بر ارزش معنوی و روحانی از نظر کتابت آثار الهی می‌تواند به‌عنوان یک مجموعه هنری به‌شمار آید و به‌عنوان یک مرجع مهم فرهنگی در مطالعات هنر ایرانی و فرهنگ اسلامی مورد استفاده قرار گیرد. قرآن مصحف کمیسیون ملی یونسکو، حاصل تلاش چندساله استادانی است که به این کار عشق ورزیده و انجام آن را وجهه همت خود قرار دادند.

 

مقدمات چاپ و انتشار این کلام ربانی با توجه به حساسیت خطیر آن از سوی این کمیسیون با تأنی و احتیاط درخور، در سال ۱۳۷۰ آغاز و با بهره‌گیری از توانایی و تجربیات استادان فن، به فرجام  رسید.

 

از میان ترجمه‌های موجود، ترجمه استاد عبدالمحمد آیتی و از میان خطوط رایج، خط نسخ استاد احمد نیریزی و خط نستعلیق استاد امیر احمد فلسفی انتخاب شد. از تذهیب استاد علی مطیع و تذهیب و قلم‌گیری استاد کریم صفایی استفاده گردید. این کتاب شریف، با جلد و جعبه چرم و با صفحات گلاسه رنگی انتشار یافته است.

 

تلاش کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران، با عنایات خداوندی سرانجام پس از ده سال و اندی به بار نشست و حاصل آن چاپ و انتشار این مصحف ارزشمند است که در نوع خود بی‌نظیر است. از پروردگار متعال می‌خواهیم که این خدمت را قبول فرماید و دعای خیر همه دل‌سپردگان به کلام مقدس را شامل حال گرداند.

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید