انگشتر جواهرکنزایت بنفش با رگه های آبی رنگ تراش الماسی

موجودی: در انبار
2,600,000 تومان
کد محصول: 5487

خلاصه ای از توضیحات

مشخصات انگشتر :انگشتر جواهرکنزایت بنفش با رگه های آبی رنگ تراش الماسیرکاب : نقره فروهرقدیمی ویژگی : رنگ جواهر بنفش کم رنگ هستوزن انگشتر : 15 گرمسایز رکاب :61 ابعاد سنگ : 10 در 8  میلیمتر کنزایت در حال حاضر صورتی، محبوب ترین رنگ ...
+
مشخصات انگشتر :

انگشتر جواهرکنزایت بنفش با رگه های آبی رنگ تراش الماسی

رکاب : نقره فروهرقدیمی

ویژگی : رنگ جواهر بنفش کم رنگ هست

وزن انگشتر : 15 گرم

سایز رکاب :61

ابعاد سنگ : 10 در 8  میلیمتر


کنزایت
در حال حاضر صورتی، محبوب ترین رنگ برای سنگ های قیمتی محسوب میشود. امابسياري از سنگهاي صورتي،مانند ياقوت كبود وياقوت سرخ در اندازهاي كوچك (حدود 2قيراط) يا كمتريافت وتورمالين صورتي اغلب در اندازه هاي 5 تا 10 قيراطی پيدا میشود.   | 
 
اما اگر در جستجوی یک سنگ صورتی بزرگ برای انگشتر یا آویز مجموعه جواهراتتان هستید،بهترین انتخاب کونزایت میباشد. 
 
کونزایت (Kunzite) سنگ قیمتی  ای استکه اکنون در بین خریداران جواهر،ناشناخته می باشد.اما پس ازآنکه جان اف کندی رئیس جمهور امریکا گردنبند 47 قیراطی کونزایت را برای همسرش ژاکلین خریداری کرد، به تدریج توجه جهان به این گوهر جلب شد.جالب است بدانید که وی این شانس را نداشت که قبل از مرگ غم انگیزش آنرا بههمسرش هدیه کند و اینگردنبند کونزایت در سال 1996درحراج ساتبیاموال ژاکلین به قیمت410 هزار دلار فروخه شد. 
 
سنگ کونزایتدر رنگهای صورتی-بنفش تا بنفش کمرنگ یافت میشود و در دسته اسپودومین معدنی قرار میگیرد. درجه سختی موساین گوهر 6.5تا 7.5می باشد. درخشش شیشه ای وشفافیت بالای این سنگ آنرا برای انواع طلا و جواهر مناسب میکند. رنگ صورتی کمرنگ ویاسی،معمول ترین رنگ این گوهر است؛ ولیگاهی رنگ صورتی پر رنگ یافت و به ندرت رنگصورتی طلایی از آن دیده میشود. 
 
اگرچه امروزه بیشتر سنگ های کونزیت موجود در بازارتوسط پاکستان وافغانستان تامین میشود،ولی این سنگ زیبا وگرانبها برای اولین بار در ایالات متحده آمریکا کشف شدودر سال 1902به افتخار معدن شناس افسانه ای George F. Kunz،کونزایت نامیده شد.زیرا وی اولین کسی بود که برای ساختار این سنگ توضیحاتی ارائه داد.جالب است که اولین اسپیدومین سبز نیز در آمریکا کشف و به افتخار W.E. Hidden نامگذاری شد. 
 
کونزایت بشدت فلوکوریک (pleochroic)است.یعنی وقتی به کریستال آن نگاه میکنید، میتوانید رنگ های متفاوتی در آن مشاهده کنید. این رنگها با تغییر زاویه نور تغییر میکنند و بالا و انتهای گوهر، پررنگ ترین بخش کریستال را به نمایش میگذارند. تراش این سنگ قیمتی چالش بزرگی است زیرا برای برش باید مطئمن شد نوری که از آن عبور میکند، رنگ مورد نظر را تولید خواهد کرد. 
 
کونزیت اغلب به اندازه 20 قیراط یافت میشود وگاهی با 50 قیراط وزن هم دیده شده است. امروزه معمولاً این گوهر به صورتportuguese cutتراشیده میشود. زیرا با افزایش تعداد سطح ها در این سنگ میزان درخشندگی گوهر را افزایش می یابد. 
 
اکثر کونزایت هایی که یافت میشوند، از کیفیت بالایی برخودارند و دیده شدن ناخالصی های بزرگ در این نوع سنگ قیمتی به ندرت دیده میشود و حتی میتوان گفت ناخالاصی ها با بزرگ نمایی هم در آن دیده نمیشود. منبع :طلا

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب

Demo Options

pattern 28
pattern 29
pattern 30
pattern 31
pattern 32
pattern 33
pattern 34
pattern 35
pattern 36
pattern 37
pattern 38
pattern 39
pattern 40
pattern 41
pattern 42
pattern 43
pattern 44
pattern 45

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout

logo-samandehi