شرف شمس چیست ؟

شرف شمس چیست ؟

موجودی: در انبار
0 تومان
کد محصول: شرف الشمس

خلاصه ای از توضیحات

شرف شمس اسم سنگ نیست بلکه نوشته مقدسی است که با آداب ویژه در روز ۱۹ فروردین در ساعات خاصی روی سنگ عقیق زرد رنگ نوشته میشود که دعا نام دارد.   می توان گفت که دعا هم نیست بلکه نقشی رمزگونه است که موجب وسعت رزق ، کارآمدی روزگار و برکت و باع...
+

شرف شمس اسم سنگ نیست بلکه نوشته مقدسی است که با آداب ویژه در روز ۱۹ فروردین در ساعات خاصی روی سنگ عقیق زرد رنگ نوشته میشود که دعا نام دارد.

 

می توان گفت که دعا هم نیست بلکه نقشی رمزگونه است که موجب وسعت رزق ، کارآمدی روزگار و برکت و باعث ایمنى از بلا و اجابت دعا و برآورده شدن حاجات مى شود .

 

این نوشته را برخی افراد دعا و برخی اسم اعظم می نامند وقتى انسانى در مقابل یک سنگ شرف شمس خوش رنگ و شفاف قرار مى گیرد حیران از این است که چه نیرویى این سنگ را به این اندازه زیبا آفریده است .

 

شرف شمس علاوه بر تقدس نوشته آن و نگین سنگ عقیق آن ، درون خود عناصرى دارد که بر زیبایى و ارسال فرکانس و انرژی خاصی بنام کاسا انرژی بر جذابیت آن مى افزاید .

 

بررسی این دعا از دید کتب اسلامی :

مطالبی در کتب اسلامی نسبت به نقش شرف شمس درج شده که می گوید شرف شمس شامل پنج اسم اعظم خداوند است که آنها را کلمات مبارکه: الله ، جمیل رحمن ، مومن و نور گفته اند و بجای نقش از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان استفاده کردو یا میگویند امضاء رمز حضرت علی (ع) است  و سنگ آن که عقیق است در حقیقت عنصر اصلى آنست که از خود نور بی رنگی بنام کاسا casa تولید میکند که درعلم ثابت شده و باعث فعال شدن مراکز انرژی بدن یا چاکرا میشود انرژی کاسا ، همان نور است که رنگ زرد آن که مستقیماً چاکرای سه را فعال میکند از آنجا که نور زیبایى خیره کننده ای را به شرف شمس مى دهد ، چاکرای ۳ محل دریافت و انعکاس شعور هستی است و این مطلب زیاد دور از شگفتى نخواهد بود که انسانهاى دوران گذشته نور را پرستش مى کردند و لذا پیدایش برخى خرافات در مورد گوهرها نیز سرچشمه اى از نور دارد .

 

 

زمان نوشتن اسامی اعظم :

به جرأت مى توان گفت بیشتر افرادى که با خود شرف شمس حمل مى کنند ، بدون آگاهى از این مطلب از این تصور انسانى پیروى مى کنند ، شرف الشمس واژه اى فارسى عربی است که بمعنی قرار گیری خورشید در با ارزشمندترین موقعیت خود در بین تمام کهکشانها است که هرساله بین ۱۸ تا ۲۰ فروردین از ساعت ۲ صبح به بعد شروع و ۲۴ ساعت بعد خاتمه می یابد که زمان دقیق آن هرساله متغیر است و در تقویم های نجومی درج گردیده است .

   اسامی دیگر :

به این سنگ نوشته شده معنوی نگین احجار کریمه اطلاق مى شود و به نام سنگ شرف شمس شهرت یافته و جزو احجار نفیسه اطلاق میشود

 

شرف شمس  نقشی رمزگونه است که باعث افزایش رزق، کارآمدی روزگار و برکت زندگی و باعث ایمنى از بلا و اجابت آرزوها و دعا و برآورده شدن حاجات مى شود استناد های معتبر و رموز شرف شمس از عالم ربانی آیت الله حسن زاده املی از دانشمندان زنده و شیخ بهائی از دانشمندان وفات یافته در این آب و خاک بما رسیده است که طبق دستورات این دو بزرگوار باید نقوش با مته یا سوزن حک شود.

عقیق ، درون خود نوری حکم کننده ساطع می کند که جهت دریافت شعور و انرژی  از هستی به بما کمک میکند برای نوشتن شرف الشمس روی عقیق هر سال یکبار شرایط مهیا میشود تا موکلین خورشید به زمین بیایند و خورشید در بهترین موقعیت خود در کل کهکشانها قرار گیرد، در این زمان خورشید نسبت به سایر کواکب بیشترین انرژی را به زمین ساطع میکند. بین طلوعین 19 فروردین بهترین زمان و موثرترین آن است بشرطی که 19 عمل هنگام نوشتن رعایت شود و نویسنده حتماً باید واجد شرایط باشد.

 

دعای شرف الشمس

 

 

برخی می گویند نقش شرف شمس کلمات الله ، جمیل ، رحمن ، مومن و نور است که  بجای نقش کلمات از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان استفاده کرد . ولی طبق تحقیقات بعمل آمده چنین نیست .

 

 

البته عقیق دارای اثرات و خواص بیشماری است که نمى توان آن را انکار نمود، چنانکه فردى را نزد حاکمى به سبب جرمى مى بردند، حضرت امام جعفر صادق علیه السلام فرمود که انگشترى عقیق به او برسانند، انگشترى به او رساندند و مکروهى به او نرسید. یا شخصى را از برابر حضرت امام محمد باقر (ع) گذرانیدند تازیانه بسیار بر او زده بودند، حضرت فرمود: انگشتر عقیق او کجاست، اگر با او مى بود تازیانه نمى خورد. یا آنکه کسى نزد حضرت خاتم (ص) آمد و شکوه نمود که دزد در راه اموال مرا ربود، حضرت فرمود: چرا انگشتر عقیق در دست نداشتى که آن از هر بدى آدمى را نگاه مى دارد.

ارزش سنگ عقیق مخصوصاً عقیقی که مزیّن به شرف شمس باشد را نمی توان در چند جمله بیان نمود، پیامبران و ائمه اطهار (ع) بر سنگهای انگشتر صحه گذاشته اند اما نه به خاطر آنکه اثرى جادویى دارند، بلکه آن نگین هرچه باشد برگزیده شده و براى دارنده آن اثراتى از جمله فتح مهمات و دفع بلیات و غیره دارد و اثرات آنها ذاتى نیست و از جانب خداى تعالى است. پس اگر کسى اثر آنچه را که همراه خود مى دارد، ذاتى و مستقل بداند به خداى یگانه شرک ورزیده است.

 

 

حضرت محمد(ص) فرمودند: (یا على) همانا عقیق اولین کوهى است که به ربوبیت خداى متعال و نبوت من و وصى بودن تو و امامت فرزندانت و اختصاص داشتن بهشت به پیروان تو و اختصاص آتش به دشمنان تو شهادت داده است.

شرف الشمس موجب وسعت رزق، کارآمدی روزگار و برکت و باعث ایمنى از بلا و اجابت دعا و برآورده شدن حاجات مى شود.

 

حرز یا دعای شرف الشمس از دید کتب اسلامی :

 

 

آیا حرز شرف الشمس که از زبان ائمه اطهار نقل می شود  و می گویند صحیح است؟

  سزاوار است مومنین و مومنات برای حفظ خود از روایاتی که از معصومین علیهم السلام در کتب معتبر وارد شده است استفاده نمایند که معصومین همگی هم عقیق بدست می کردند و هم تأکید نموده اند که مومنین و مومنات بدست کنند و هم علم ثابت کرده که چقدر بدست نمودن عقیق ارتباط الهی وآرامش اعصاب و رفع گرفتاری و بیماری را درمان می کند

 

خواص شرف الشمس

 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب

Demo Options

pattern 28
pattern 29
pattern 30
pattern 31
pattern 32
pattern 33
pattern 34
pattern 35
pattern 36
pattern 37
pattern 38
pattern 39
pattern 40
pattern 41
pattern 42
pattern 43
pattern 44
pattern 45

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout

logo-samandehi