انگشتر فاخر و نفیس حکاکی سی جزء کامل قرآن مجید برنگین در نجف

انگشتر فاخر و نفیس حکاکی سی جزء کامل قرآن مجید برنگین در نجف

8,710,000تومان
کد محصول: 8363
موجودی در انبار
تعداد بازدید 2039

توضیحات محصول

انگشتر فاخر و نفیس حکاکی سی جزء کامل قرآن مجید برنگین در نجف

 

 

مشخصات انگشتر :

انگشتر فاخر و نفیس حکاکی سی جزء کامل قرآن مجید برنگین در نجف

نگین : در نجف به ابعاد23 در 15

متن خط :

کلیات متن کامل قرآن کریم با خط عثمان طه در پشت نگین

با استفاده از فن اوری صنعت نانوتکنولوژی

برای اولین بار در تاریخ

رکاب : نقره دستساز استاد امامی با مهر و امضا طهران امامی

سایز رکاب » 64

وزن انگشتر » 18 گرم  

 

 

 

    توضیح :

 

    خبر این کار ارزشمند توسط خبرگزاری جمهوری اسلامی  منتشر شده است:

 

    رونمایی از قرآن حکاکی شده روی سنگ عقیق یمنی در المان

 

    برلین - ایرنا - قرآن حکاکی شده روی سنگ عقیق یمنی با استفاده از فناوری نانو توسط استاد جواهر شناس و جواهر تراش ایرانی، برای نخستین بار در اروپا با حضور حجت الاسلام والمسلمین مهدی ایمانی پور رایزن فرهنگی ایران در آلمان در نمایشگاه صنایع دستی برلین رونمایی شد.

 

    

 

    استاد جواهر شناسی و جواهر تراشی دانشگاه صنایع و معادن درمورد حکاکی قرآن روی سنگ به خبرنگار ایرنا در برلین، گفت: کتابت قرآن کریم روی سنگ، ریشه در تاریخ ایران دارد و براساس اسناد معتبر تاریخی، نخستین حکاکی ها بر روی سنگ توسط هنرمندان ایرانی انجام شده است.

 

    وی با بیان اینکه ایده حکاکی آیات قرآن روی سنگ ابتدا در سال 1380 و در حرم حضرت پیامبر (ص) با نگارش سوره یاسین بر روی عقیق در ذهن وی ایجاد شده است، افزود: پنج سال بعد از آن تاریخ از تکنولوژی نانو و روش ماکروالکترونیک برای حکاکی متون قرآنی روی سنگ استفاده کردم و امروز تمام سوره های قران کریم با استفاده از این روش روی یک نگین انگشتری از جنس عقیق یمنی حکاکی می شود.

 

    وی با بیان اینکه از میان سنگ ها، فقط «عقیق یمنی» و «در نجف» قابلیت این کار را دارند، ادامه داد: این دو سنگ می توانند 400 درجه حرارت مورد نیاز برای انجام این کار را به راحتی تحمل کنند.

 

    وی در تشریح مراحل حکاکی آیات قرآن بر روی سنگ عقیق با استفاده از فناوری نانو گفت: در این روش ابتدا یک لایه کروم به صورت بخار روی سنگ عقیق مورد نظر آغشته می شود و بعد با استفاده از اشعه الکترونیک که هزار بار از لیزر ریزتر است روی سنگ آغشته به کروم حکاکی انجام می شود.

 

    وی افزود: استفاده از لایه بخار کروم به این خاطر است که این فلز هادی الکتریسیته بوده و چون فلز بسیار سختی است به هنگام حکاکی روی آن خطوط در هم ادغام و یا موجب خرابی خط نمی شود.

 

    لازم به ذکر است تمامی سی جزء قران کریم بصورت صفحه به صفحه و با خط عثمان طه و با رعایت اعراب گذاری کامل بر پشت این عقیق کتابت شده است

    این انگشتر با ضمانت سنگ عقیق یمنی و حکاکی کامل قران مجید هدیه خواهد شد و صفحه ها با چشم غیر مسلح قابل رویت میباشد ولی برای قرائت نیاز به بزرگنمایی دارد

خصوصیات محصول

  • مشخصات انگشتر
  • نگین جواهر در نجف به ابعاد23 در 15
  • وزن متوسط 18 گرم
  • رکاب نقره نقره دستساز استاد امامی با مهر و امضا طهران امامی
  • سایز درشت رکاب 64

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید