قران نفیس احمد الباری سوریه

موجودی: در انبار
6,600,000 تومان
کد محصول: 7009

خلاصه ای از توضیحات

قران نفیس احمد الباری سوریه استاد احمد الباری در سال 1329 در کشور سوریه دیده به جهان گشود. وی دارنده اجازة کتابت قرآن کریم از استاد حامد الآمدی و عضو انجمن خوشنویسان سوریه است. استاد دربارة چگونگی روی آوردن خود به عرصة هنر اسلامی- قرآنی می...
+

قران نفیس احمد الباری سوریه

استاد احمد الباری در سال 1329 در کشور سوریه دیده به جهان گشود. وی دارنده اجازة کتابت قرآن کریم از استاد حامد الآمدی و عضو انجمن خوشنویسان سوریه است. استاد دربارة چگونگی روی آوردن خود به عرصة هنر اسلامی- قرآنی می‌گوید:

 

«درکنار مسجد اموی شهر دمشق درس می‌خواندم. روزی برای زیارت رأس الحسین (ع) به این مسجد رفتم و در آنجا هنگام تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید، شیفتة خط قرآنی شدم و این انگیزه‌ای شد برای فراگیری هنر. پس از آن سه سال از محضر استاد بدوی، یکی از خوشنویسان نامدار سوریه، فیض بردم و رفته رفته با این هنر آشنا شدم. پس از مدتی استاد مرا به یکی از شاگردان معروف خود در شهر حلب معرفی کرد که چند سالی را در خدمت این استاد (استاد الرفاعی) کسب فیض کردم و پنج سبک خوشنویسی را آموختم و پس از آن از کلاس‌های درس استاد بزرگوار قرآن کریم حامد الأمدی از کشور ترکیه بهره بردم».

 

استاد احمد الباری برای تحصیل به کشورهای مصر و عراق سفر کرده و استادان متعددی داشته است، از جمله: استاد بدوی الدیرانی در دمشق، سیّد ابراهیم در مصر، هاشم البغدادی در عراق و ابراهیم الرفاعی در حلب. وی همچنین شاگردانی نیز تربیت کرده است که هم‌اکنون هرکدام از آنان جزو کاتبان قرآن به شمار می روند.

 

به سبب علاقة وافر به کتابت کلام‌ الهی، کتابت قرآن مجید شغل اصلی ایشان است و تاکنون بیش از 10 جلد کلام‌الله مجید به انواع رسم الخط‌های گوناگون نوشته است که هرکدام به طور متوسط حدود دو سال از وقت ایشان را به خود مشغول کرده است.

 

از مهم‌ترین افتخارات و جوایز ایشان می‌توان به اهدای لوح تقدیر از سوی حامدالآمدی، خوشنویس معروف ترکیه اشاره کرد که تأییدی است بر نحوة کار استاد و مهارت او.

 

وی از سوی وزیر فرهنگ جمهوری سوریه (خانم نجاح عطار) تقدیر شد. همچنین از سوی مؤسسة آرسیکا و اکمل الدین احسان اوغلو جوایز و تقدیرنامه‌هایی دریافت کرده است.

 

استاد در حال حاضر از اعضای هیأت داوران جشنوارة بین المللی خط جهان اسلام است. این جشنواره در تهران برگزار شد.

 

استاد احمد الباری در بسیاری از کشورهای جهان آثار خود را در معرض دید علاقه‌مندان کلام وحی قرار داده است. از جمله در نمایشگاه‌هایی در کشورهای آلمان، فرانسه، ترکیه، ایران و...

 

در مراسم تکریم خادمان قرآن کریم هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن (رمضان المبارک 1420 قمری) در ایران به سبب کتابت 18 دوره کلام‌الله مجید و تربیت خوشنویسان، به عنوان یکی از خادمان برگزیده ساحت مقدس قرآن کریم شناخته شد و جوایز خود را از دست ریاست وقت جمهوری اسلامی ایران دریافت کرد. خود وی در اين ‌باره می‌گوید: «زمانی که می‌رفتم جایزه خود را از دست رئیس جمهور محترم ایران دریافت کنم، چنان بود که گویی دوباره زاده شده‌ام. و اشک شوق از دیده‌ام سرازیر شد. هنگامی که می‌خواستم اندیشة کناره‌گیری از کار را عملی کنم به این نمایشگاه دعوت شدم و بار دیگر این احساس جدید در من به وجود آمد که باید مرحلة نوینی را آغاز کنم».

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب

Demo Options

pattern 28
pattern 29
pattern 30
pattern 31
pattern 32
pattern 33
pattern 34
pattern 35
pattern 36
pattern 37
pattern 38
pattern 39
pattern 40
pattern 41
pattern 42
pattern 43
pattern 44
pattern 45

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout

logo-samandehi