انگشتر تورمالین سبز

موجودی: امکان تهیه مجدد این محصول نیست
موجود نیست
کد محصول: 693

خلاصه ای از توضیحات

                      انگشتر تورمالین سبز  رکاب : نقره دستساز سایز :60 وزن : 14 گرم ۰۹۱۲۱۳۳۲۱۸۷ تورمالین سبز و زرد(GREEN AND YELLOW TOURMALINE ) : سبز و زرد ، فراوان ترین رنگ تورمالین است ، ولی سبز زمردی آن بسیار کمیاب و گران قیم...

                     

انگشتر تورمالین سبز 

رکاب : نقره دستساز

سایز :60

وزن : 14 گرم

۰۹۱۲۱۳۳۲۱۸۷


تورمالین سبز و زرد(GREEN AND YELLOW TOURMALINE ) :

 

سبز و زرد ، فراوان ترین رنگ تورمالین است ، ولی سبز زمردی آن بسیار کمیاب و گران قیمت است و تا قرن 19میلادی بعضاً با زمرد اشتباه گرفته می شد.

 

تورمالین سبز زمردی در برزیل ، تانزانیا و نامیبیا یافت می شود . زرد رشته ای آن در سریلانکا وجود دارد

تورمالین هندوانه ای(WATERMELON TOURMALINE) :

تورمالینهایی که رنگ صورتـی آن در مرکز و سبز در حاشیه و یا بالعکـس دیده مـی شود . تورمالین هندوانه ای نام دارند چراکه درست مانند هندوانه گوشته آن قرمز و پوسته آن سبز است . اکثر تورمالین ها از دو رنگ یا بیشتر ساخته شده اند . در تورمالین ها بلورهایی منفرد با پانزده رنگ یا سایه رنگ مختلف دیده می شود .

تورمالین های تک رنگ و چند رنگ قلم کاری یا تراشیده و صیقل می شوند تا بهترین جلوه رنگهای گوناگون متفاوت خود را نشان دهند .


 

قیمت تورمالين:قیمت  آن مي تواند از1000تومان شروع شده و ممکن است به صد ها هزار تومان در هر قيراط برسد که بستگي به رنگ, پاکي, اندازه و کيميابي آن مي باشد.تعيين ميزان قيمت وظيفه جواهرشناس خبره است.اين نوع سنگ در صورتي که تراش داده شوند, کيفيت تراش و پوليش مي تواند در قيمت تأثير داشته باشد و در صورتي که به عنوان کلکسيون مورد استفاده قرار گيرد, زيبايي و کميابي و قيمت آن تأثير دارد.

تورمالين صورتي: تورمالين قرمز که به آن روبي لايت هم مي گويند.درمواقعي ممکن است با ياقوت اشتباه شود .تعيين قيمت واقعي آن بستگي به پاکي, رنگ و اندازه آن دارد که وظيفه جواهر شناس خبره است.

تورمالين سبز: اين سنگ بعضاً ممکن است با زمرد اشتباه گرفته شود خصوصاً اينکه شبکه کريستالي آن مشابه زمرد است و هر دو آنها از خانواده بريل هستند.

تحقیق : حسین بداغی

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب

Demo Options

pattern 28
pattern 29
pattern 30
pattern 31
pattern 32
pattern 33
pattern 34
pattern 35
pattern 36
pattern 37
pattern 38
pattern 39
pattern 40
pattern 41
pattern 42
pattern 43
pattern 44
pattern 45

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout

logo-samandehi