قرآن نفیس امیرکبیرخط احمد زنجانی

موجودی: In Stock
موجود نیست
کد محصول: 7025

خلاصه ای از توضیحات

قرآن نفیس امیرکبیرخط احمد زنجانی کتابت‌ قرآن امیرکبیر به‌ خط‌ مرحوم‌ احمد زنجانی‌ و تذهیب‌ها اثر ابراهیم‌ هاشمی است‌ و تصحیح‌ آن‌ را آقایان‌ حجت‌الاسلام‌ حاج‌ سید صدرالدین‌ بلاغی و حجت‌الاسلام‌ حاج‌ میرزا حسن‌ مسعودی انجام‌ داده‌اند. احمد ...

قرآن نفیس امیرکبیرخط احمد زنجانی

کتابت‌ قرآن امیرکبیر به‌ خط‌ مرحوم‌ احمد زنجانی‌ و تذهیب‌ها اثر ابراهیم‌ هاشمی است‌ و تصحیح‌ آن‌ را آقایان‌ حجت‌الاسلام‌ حاج‌ سید صدرالدین‌ بلاغی و حجت‌الاسلام‌ حاج‌ میرزا حسن‌ مسعودی انجام‌ داده‌اند. احمد نجفی زنجانی معصومی (۱۲۸۷ ش – ۱۳۶۱ ش) یکی از خوشنویسان چیره دست بود که در انواع خطوط نسخ، ثلث، رقاع، کوفی، نستعلیق، شکسته و طغرا دست داشت.  احمد نجفی زنجانی روحانی هنرمندی بود که کتابت بسیاری از کتاب‌های مذهبی را به‌انجام رساند. این روحانی هنرمند پنج بار به کتابت کلام وحی پرداخت که از جمله آنها قرآن رحلی مذّهب چاپ هفت رنگ تهران و تحریر جزوه قرآن برای مدارس است. از دیگر آثار کتیبه نگاری آیات قرآنی در اماکن متبرکه عتبات عالیات، سوریه و ایران است. احمد زنجانی معصومی کتیبه آرامگاه ابوعلی سینا در همدان، کتیبه مسجد آینه قم، خطوط ضریح امام رضا، و خطوط ضریح حضرت رقیه در سوریه را به خط ثلث نوشته است.

چاپ قرآن امیرکبیر

کتاب قرآن چاپ امیرکبیر که در بین کلکسیونرها به قرآن امیرکبیر شهرت یافته در سال‌ ۱۳۵۷ توسط انتشار امیرکبیر چاپ‌ شد. بر همین اساس نیز این قرآن به قرآن امیرکبیر شهرت یافته است. قرآن امیر کبیر یکی از نفیس ترین قرآن‌های چاپ شده است که در بین کلکسیونرها جایگاه ویژه ای دارد.‌ کار تهیه‌، تدارک‌ و تصحیح‌ قرآن امیرکبیر ۱۲ سال‌ به‌طول‌ انجامید.  متن‌ این‌ قرآن‌ در ۹ رنگ‌ چاپ‌ شده‌ است‌ و اکنون‌ نفیس‌ترین‌ قرآن‌ تذهیبی جهان‌ به شمار می رود.

 

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب

Demo Options

pattern 28
pattern 29
pattern 30
pattern 31
pattern 32
pattern 33
pattern 34
pattern 35
pattern 36
pattern 37
pattern 38
pattern 39
pattern 40
pattern 41
pattern 42
pattern 43
pattern 44
pattern 45

Background only applies for Boxed,Framed, Rounded Layout

logo-samandehi